Péče o prádlo

Správná údržba spodního prádla


1. Praní spodního prádla


Dáváme přednost ručnímu praní před praním v pračce. Ručně perte vždy podprsenky tvarované a s vyztuženými košíčky. Používejte zásadně jemné prací prostředky, osvědčily se šampony, tekuté prací prášky na vlnu nebo na dětské oblečení. Ideální je voda studená nebo vlažná. Nepoužívejte aviváže, nepříznivě působí na pružnost a ovlivňují i celkovou životnost prádla.


Při praní v pračce použijte prací sáček, vyvarujete se tak uvíznutí kostice v pračce a ochráníte tím také krajky. Kromě toho se tento sáček výborně hodí i na praní silonových ponožek či punčoch. Potom zapněte háčky podprsenky. Zvolte nejšetrnější program a nejnižší možnou teplotu. Pečlivě rozdělte barevné prádlo od bílého a vyhněte se ždímání.


2. Správné sušení


Nechte prádlo vykapat a sušte naležato na rozloženém ručníku nebo pověste na šňůru a nechte uschnout. Nesušte na slunci ani na radiátorech. Prádlo ztrácí svou původní barvu a tvar. Nesušte prádlo v sušičce, foukané teplo poškozuje výplň podprsenky a má vliv na elasticitu materiálu. Vysoké teploty nevydrží ani gumičky a pérovací lemy. Po několika vypráních budou nefunkční. Působením velkého tepla se také smršťuje košíček a tvoří se vrásky. Spodní prádlo nežehlete!


3. Skladování prádla


Prádlo je dobré skladovat v samostatné zásuvce, odděleně od ostatního oblečení. Dejte pozor u podprsenek s výztuží a push-upek. Skládejte je do poloviny nebo vkládejte jeden košíček na druhý. Dají se také rozložit za sebe.


4. Jak poznám, že prádlo už dosloužilo


Pokud prádlo ztratilo elasticitu, změnil se tvar košíčku, srazilo se, ramínka se vytahala. Prádlo ztrácí tak svou funkčnost a to se může projevit na našich křivkách, o které tak pracně pečujeme. Že podprsenka dosloužila, poznáte tak, že vám v ní prsa nesedí, vylézají a podprsenka nedrží tak, jak by měla.


5. Řiďte se symboly od výrobců


Řiďte se symboly uvedenými na etiketách, poskytují totiž informace, jak se o prádlo správně starat, aby vydrželo dlouho funkční a krásné!Správná péče o plavky


Opalovací krémy, mořská voda nebo i chlorovaná voda v bazénech a k tomu horko a záření sluníčka - to vše může poškodit vaše plavky. Nejvíce bývají poškozeny gumičky, elasticita a barva plavek! Jak zabránit rychlému znehodnocení plavek? Dodržujte pár následujících rad:.1. Po použití plavky ručně vyperte v jemném pracím prášku při 30°C a důkladně je vymáchejte!

2. Plavky neukládejte dokud nejsou zcela suché.

3. Plavky skladujte na vzdušném místě,ne v plastovém sáčku!

4. Zářivé barvy obvykle ztrácejí vlivem slunečních paprsků na intenzitě, nesušte je proto na sluníčku.

5. Mastnoty (olej, krém na opalování, pot) poškozují elasticitu, proto tyto skvrny odstraňujte šetrně a dbejte pokynů výrobce.